Okuyuş

Makaleler

Blog Devamı

MERYEM SURESİ DEĞERLENDİRME

Dua/ Dava

Blog Devamı

ASHABI KEHF

ASHABI KEHF

Blog Devamı

KEHF SURESİNDEN BANA KALANLAR

KEHF SURESİNDEN BANA KALANLAR

Blog Devamı

KEHF SURESİNİ DEĞERLENDİRME

KEHF SURESİNİ DEĞERLENDİRME

Blog Devamı

KEHF SURESİ 60.... DEĞERLENDİRME

KEHF SURESİ  60.... DEĞERLENDİRME

Blog Devamı

KEHF : 45'DEN ANLADIKLARIM

KEHF : 45

Onlara dünya hayatının örneğini ver: (Dünya hayatı), gökten indirdiğimiz yağmur gibidir ki, onun sebebiyle yeryüzünün bitkileri boy verip birbirine karışırlar. Fakat bütün bu canlılık sonunda rüzgarın savurduğu kuru bir çer çöpe döner. Allah, her şey üzerinde kudret sahibidir.  KEHF : 45

Blog Devamı

İLK EMİR OKU

OKU

Yaratan Rabbinin adıyla oku! O, insanı "alak" dan yarattı.

Blog Devamı

Her ölü hal bir dirilişe gebedir

İsra Suresi 51. ayette elçiden, insanlara şunu demesi isteniyor: De ki: Şüphe duymanıza gerek yok, ister taş olun ister demir! Yahut aklınızca, diriltilmesi daha da imkansız olan başka bir varlık olun, yine de diriltileceksiniz." Diyecekler ki: "Peki bizi hayata tekrar kim döndürecek?" De ki: "Sizi ilk defa yaratan". Bunun üzerine başlarını sana alaylı bir tarzda sallayacaklar ve "Ne zamanmış o?" diyecekler. De ki: "Yakın olsa gerek!"

Blog Devamı

İSRA 101-104 DAİR BİR DEĞERLENDİRME

Hz. Musa ve Firavun /Ramses,  aynı sarayda aynı şartlarda birlikte büyüdüler, birer prens olarak. Birlikte koştular, birlikte eğlendiler, pek çok konuda fikir birliğinde buluştular. İsra /21 “Baksana, biz insanların kimini kiminden nasıl üstün kılmışızdır! Elbette ki ahiret, derece ve üstünlük farkları bakımından daha büyüktür. Allah her insana kendine özgü doğuştan kabiliyetler, üstünlükler verdiğini ayetlerle açıklıyor.

Blog Devamı

Affetmek, En Çok Affedenin İhtiyacı

İnsanız herbirimiz. Hatalar yapıyor, hatalara maruz kalıyoruz. Kimi zaman farkında olmadan, kimi zaman bilinçli olarak kırıp döküyoruz gönülleri. Ve aynı şekilde kırılıyoruz, incitiliyoruz. Bazen bile isteye, bazen de bilinçsizce.