Okuyuş

Makaleler

Blog Devamı

Antivirüs Programı: Kur’an

Zihnimizin ve kalbimizin içine sızmış, din adına uydurulmuş virüslerden kurtulmanın tek yolu, Kur’an programını aktif hale getirmektir.

Blog Devamı

Allah’ın Haram Etmediği Şeyleri Haramlaştırmayın

Ey iman sahipleri! Allah’ın size helal kıldığı şeylerin temiz ve güzel olanlarını haramlaştırmayın; azıp sınırı aşmayın; Allah azıp sınırı aşanları sevmez. (Maide Suresi Ayet 87)

Blog Devamı

Barışı Esas Almak

Ey iman sahipleri! Hepiniz toptan barış içine girin. Şeytanın adımlarını izlemeyin. Çünkü o, sizin için apaçık bir düşmandır. Bakara Suresi Ayet 208

Blog Devamı

DEĞERLENDİRME

Tevbe 1-24 Arası Kısa Değerlendirme

Blog Devamı

AMERA KELİMESİNİN ÇAĞRIŞTIRDIKLARI

Amera:Uzun müddet yaşamak,ömür,evi mamur etmek(bina etmek),evine bağlı kalmak,Allah'a kulluk yapmak,umre,bayındır olmak,harap olmamak,oruç tutup namaz kılmak,hür kadınların başına örttüğü ...

Blog Devamı

İSAR (CÖMERT OLMA) VE ÜSTÜNLÜĞÜ

İsar kendisi ihtiyaç içinde kıvransa bile, mümin kardeşini nefsine tercih etmektir.

Blog Devamı

FE EYNE TEZHEBUN

“ …Heva ve hevesini din edinenler”

Blog Devamı

DEĞERSİZLİK VE YÜCELME

Aynaya baktığında gördüğünden ibaretsin. Saf seni gösterir bazen. Ne övülmelerle şişirilmiş ne de aşağılanmalarla değersizleştirilmişsindir. Hala seni rahatsız eden duygular varsa, suyu sert bir şekilde yüzüne çarpmalısın ki kendini yüceltecek yada değersizleştirecek hiç bir hissin yüzünde mesken edinmesine izin vermeyesin.

Blog Devamı

Hz. Muhammed ve insan Hakları

Hz. Muhammed’in insana bakışı, insana yüklediği değer aynı zamanda gerçeğe(hak) dayalı bir değerlendirmedir. İnsanı bir realite olarak ele alır, Kur’an’ın kendisine kazandırdığı bir okuyuşla insanı okumuştur. O insana bakarken “Ey insanlar, sizi tek bir nefisten yaratan rabbınızda korunmaya girin”( Nisa suresi, 1.ayet)  ayetiyle insanların aynı özden yaratıldığını fark ederek ötekileştirmeden bakmıştır. Her insan aynı özden yaratılmıştır.

Blog Devamı

CESARET

Tartışmalar da, haksızlığı ve yanlışı yapanların ne kadar da güçlü çıkıyor sesi. Yıkarak yok ederek düzen getireceklerini söylüyorlar.  “Kim, bir insanı, bir can karşılığı veya yeryüzünde bir bozgunculuk çıkarmak karşılığı olmaksızın öldürürse, o sanki bütün insanları öldürmüştür. Her kim de birini (hayatını kurtararak) yaşatırsa, sanki bütün insanları yaşatmıştır.”( Maide suresi 32. ayet)