Okuyuş

Haberler

Blog Devamı

RAMAZAN

Yürekler sevinsin..

Diller hamdetsin..

Zihinler vahiy ile meşgul olsun..

Evler namazlarla ve dualarla şenlensin..

Ramazanın sonuna afiyet, mağfiret, selamet,  ve saadet ile ulşmak hepimize nasip olsun inşallah.

 

Blog Devamı

YENİLİK Kelime manaları artık aşağı tarfta yer almayacaktır. ayet mealinde ve Arapçasında renklendirilmiş kelimelere tıklayarak kelime anlamlarına ulaşabilirsiniz

Ekleme

Blog Devamı

İSLAMDA ÜÇ AYLAR

İSLAM ANSİKLOPEDİSİ

Blog Devamı

Temiz çevre için bilinçli toplum şart

İnsanlar ve diğer canlılar, ancak temiz bir ortamda sağlıklı yaşarlar. Yaşanılan çevrenin gerek havası, toprağı ve gerekse suyu temiz olmadığı zaman sağlıklı yaşamdan söz edilemez. Çevre kirliliği, günümüzde sadece ülkemizin değil dünyanın en önemli sorunları arasında yer almaktadır.

Blog Devamı

Müşterilerini Beklerken 1000 Kitap Bitirdi

Bir emir ile başladı hakikate olan yolculuğumuz. Yalnızca bu emir verebilmişti ilme, bilgiye bu kadar değeri. Bize akıl vermeye çalışanlar karanlıktan bile çıkamamışken, bizler İkra’mız ile aydınlatmıştık tüm dünyayı. Şimdilerde ise ışığımızı söndürüp derin bir uykuya daldık. Okumayı, vaktin azlığı bahanesinin ardına sakladık. Bu haberimizde tüm bunlara rağmen bahaneleri bir kenara bırakmış, ışığını söndürmemiş ve söndürmeye de hiç niyeti olmayan biriyle tanışacağız.

Blog Devamı

İslam Felsefesinin Sistemci Filozofu: İbn Sînâ

Bir filozofumuzu ve bıraktığı mirası birlikte tanıyıp anlamaya çalışarak devam ettirmeye gayret ettiğimiz serimizde bu yazımızda kendisini ele alacağımız kişi; felsefi yönünün yanı sıra tıp, matematik gibi birçok farklı alanda da kıymetli eserler vererek hem İslâm âleminde hem de eserlerinin tercüme edilmesiyle birlikte batıda büyük ün ve saygınlık kazanmış bir filozof olan İbn Sînâ olacak. Hadi o zaman başlayalım.

Blog Devamı

BİR HATIRLATMA

Hz Ali: “ Kuran’ın hiç bir ayeti yoktur ki! Dört anlamı bulunmasın.

Blog Devamı

Aamir Khan'dan ilginç para yardımı

Dünyaca ünlü Bollywood yıldızı Aamir Khan, ülkesi Hindistan'da daha önce görülmemiş bir bağış kampanyasına imza attığı belirtildi.

Blog Devamı

Anadolu’nun Köklü Ağacı “Meşeler”

Meşe, kökü ve gövdesi ile birlikte güçlü bir ağaçtır. Bir yere kök saldı mı oradan kolay kolay uzaklaştırmazsınız. Derine giden kökleri ile bulunduğu yerlere iyi bir temel atar. Kolay kolay sökemezsiniz. Meşeler sürgün verme hususunda hızlıdır. Meşeleri keserek de öldüremezsiniz.

Blog Devamı

ABD ve Korona virüs

Koronavirüs salgınında ölü sayısının bini aştığı 69 bine yakın vaka sayısı bulunan ABD'de skandal görüntüler ortaya çıktı