Okuyuş

HUD SURESİ:21. AYET

HUD SURESİ:21. AYET

20.06.2018

أُوْلَئِكَ الَّذِينَ خَسِرُواْ أَنفُسَهُمْ وَضَلَّ عَنْهُم مَّا كَانُواْ يَفْتَرُونَ ﴿٢١

İşte onlar kendi nefislerine zarar veren kimselerdir. Ve uydurdukları şeyler, kendilerinden saptı.

Kelime Açıklamaları

FERAYE:فرى

Bir şeyi yarmak, kürk, tüylü ve kürklü deri, servet, yalan düzmek, yalan söz peyda etmek, iftira, yeniden düzülüp ortaya konan şey, uydurma acayip iş, karanlık iş, acayip karışık uydurma  tuhaf iş,zenginlik, yalan düzmek, bir şeyi yarmak, yalan , iftira

DALLE:ضل

Yoldan sapmak, haktan sapmak, hata etmek, zayi olmak, boşa gitmek, mahvolmak, bir şeyi yitirmek saptırmak, suyu salmak, batıl, sehven veya amden doğru yoldan çıkış, şaşkınlık, kayıp, yitik, kaybolmak.

Önceki Sonraki

2 Yorum

  1. 21- İşte bunlar (Allah’ın yaşam yasalarını aciz/yetersiz/etkisiz bırakmak için çabalayanlar) kendi duygu ve düşüncelerine dayalı olarak uydurdukları sistemler onları hakikatin yolundan, gerçeklere dayalı bir yaşam tarzından uzaklaştırarak kendi nefislerini beklenmedik acı, ızdırap ve zararlara kendileri bırakır.

  1. 21- İşte bunlar (Allah’ın yaşam yasalarını aciz/yetersiz/etkisiz bırakmak için çabalayanlar) kendi duygu ve düşüncelerine dayalı olarak uydurdukları sistemler onları hakikatin yolundan saptırarak kendi nefislerini beklenmedik acı, ızdırap ve zararlara kendileri bırakır.

Yorum Yapınız

Güvenli Kodu : Güvenlik Kodu