Okuyuş

TEVBE SURESİ 50. AYET

TEVBE SURESİ 50. AYET

12.08.2017

اِنْ تُصِبْكَ حَسَنَةٌ تَسُؤْهُمْۚوَاِنْ تُصِبْكَ مُص۪يبَةٌ يَقُولُوا قَدْ اَخَذْنَٓا اَمْرَنَا مِنْ قَبْلُ وَيَتَوَلَّوْا وَهُمْ فَرِحُونَ﴿50﴾

Sana bir hasene (iyilik) isabet ederse bu onları kötüleştirir, üzer. Eğer sana bir musibet isabet ederse "Önceden tedbirimizi almıştık." derler. Sevinerek döner giderler.

Kelime Açıklamaları

Önceki Sonraki

3 Yorum

  1. İçinde Fitneye saplanan kişiler mücadele eden insanlardan hoşlanmazlar bunun sebebi Allah yolunda mücadele eden insanların yaptıklarını kendileri ortaya koymadığı için kendi için dünyalarında bunun rahatsızlığını duyarlar.bu rahatsızlık belli zaman içinde ellerine fırsatı geçirdiler mi emin olanların önünü kesmek isterler ki çevresindekiler kendisinden üst seviyeye ulaşmasın. Tüm şeytanlar bir araya gelse Rabbim nurunu tamamlayacaktır.

  1. Nefer olmaktan kaçan, koşullar gereği mücadele içinde imiş gibi görünenler, mücadele içinde olanların iyi olmasını çekemez. Başarılı olunması onları rahatsız eder. Başarısızlığa da en çok onlar sevinir, kendi yanlış felsefe ve davranışlarını olumlama yoluna giderek mutlu olurlar.

  1. İlk akıla gelen birilerinin bizim için düşündükleri noktası olarak yorumlanabilir ama biz birilerinin başına bir iyilik geldiğinde üzülüyor muyuz. Bir kötülük geldiğinde model olup doğruyu ortaya koymak yerine onlara akıl verip geri mi çekiliyoruz. Bu şekilde düşünüp hayatımızı bu şekilde değerlendirmek daha hayat verici olsa gerek.

Yorum Yapınız

Güvenli Kodu : Güvenlik Kodu