Okuyuş

İSRA SURESİ 7.. AYET

İSRA SURESİ 7.. AYET

13.04.2020

اِنْ اَحْسَنْتُمْ اَحْسَنْتُمْ لِاَنْفُسِكُمْ وَاِنْ اَسَأْتُمْ فَلَهَاۜ فَاِذَا جَٓاءَ وَعْدُ الْاٰخِرَةِ لِيَسُٓؤُ۫ا وُجُوهَكُمْ وَلِيَدْخُلُوا الْمَسْجِدَ كَمَا دَخَلُوهُ اَوَّلَ مَرَّةٍ وَلِيُتَبِّرُوا مَا عَلَوْا تَتْب۪يرًا

Eğer güzelleştirirseniz, kendinize ait güzelleştirirsiniz. Kötülük ederseniz, o da kendi aleyhinizedir.  Artık diğer cezalandırma zamanı geldiğinde, yüzünüzü kara etsinler, daha önce girdikleri gibi yine mescide girsinler ve ellerine geçirdikleri her şeyi yerle bir etsinler diye

Kelime Açıklamaları

HASENE : حسن

Güzel olmak, yakışıklı olmak, bir şeyi iyi, güzel etmek, bilmek, zinetlendirmek, süslemek, iyi sonuç, güzel akıbet, nimet, beğenme, zafer ve şehadet.

EHARA: اخر

Yarın, Geri bırakma, saati geri alma, iki şeyden diğeri ,öteki, benzeri, başkası,  son, uç, arkada-geri  kalmak, nihayeti bitimi, erteleme, sonradan gelmek, sonuncu, esmadan, yolun sonu, son durak, ahiret, ölüm sonrası, bir şeyin arkadan sonu, veresiye ile satmak, anayurt, yakın zaman.

DEHALE: دخل

Bir yere girmek, içeriye sokmak, nüfüz etmek, birini ziyaret etmek çıkagelmek, içi fasit olmak, bir yere gitmek, karışmak, bir şeyin içi iç yüzü, insanın niyeti,mezhebi, giriş, misafir, iç işleri bakanlığı.

TEBERA : تبر

Helak olmak, mahvolmak, kırmak ,yok etmek, helak etmek, yerle bir etmek, çekinmek, eksik, nakıs, külçe altın yahut işlenmemiş gümüş, baştaki kepek-konak, tabur, düşmanın yurt içinde yardımcıları, şey, nesne.

Önceki Sonraki

Yorum Yapınız

Güvenli Kodu : Güvenlik Kodu